2016-11-16, godz. 18:00
Czy wiecie, jak zdefiniować czym są „dobre” testy jednostkowe? Główną obiektywną miarą ich jakości jest poziom pokrycia kodu testami. Tylko czy to wystarczy? Wprowadzając w RST zasadę 75% pokrycia kodu testami wiedzieliśmy, że samo kryterium liczbowe to za mało. Można przecież napisać testy dające 100% pokrycia, ale nie zawierające żadnej asercji. Nie chcąc bazować wyłącznie na poziomie pokrycia kodu, postanowiliśmy zebrać nasze doświadczenia w pisaniu testów jednostkowych i zorganizowaliśmy dla naszych zespołów deweloperskich warsztaty. Jeżeli chcesz się dowiedzieć: jakie nazywać testy i nadawać im czytelną strukturę, co to znaczy „testowalny kod”, jak się uchronić przed kruchością testów, czy też jaka jest różnica między pisaniem testów przed i po implementacji, to zapraszamy Cię na prezentację, podczas której podzielimy się zdobytą wiedzą i przykładami omawianymi na warsztatach.
Prezentacja odpowie na pytanie jak sprawdzić, czy tworzona przez nas aplikacja na prawdę jest wydajna i skalowalna, oraz jak wiele użytkowników może jednocześnie z niej korzystać. Do przeprowadzenia testów wydajnościowych, przedstawione zostaną narzędzia Apache Benchmark oraz JMeter. Pokazane zostanie również, jak stworzyć Continuous-Performance, które umożliwia ciągłe badanie wydajności naszych systemów.
Celem prezentacji jest przedstawienie podstawowych technik wdrażania oprogramowania, przybliżenie mechanizmu kontenerów na podstawie Docker'a oraz zapoznanie słuchaczy z tzw. metodą "blue-green deployment" z użyciem kontenerów.